2023.11.28 godz. 10:11 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Zniesławienie w internecie - czy podstawne?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Sytuacja dotyczy publikacji postu w mediach społecznościowych (Facebook). Na prywatnej grupie mojego osiedla jeden z mieszkańców upublicznił zdjęcie mojego ogrodu przydomowego, które w łatwy sposób identyfikuje moje miejsce zamieszkania, dodając nieprzychylne mi komentarze. Naraziłnie tym samym mnie i moją rodzinę (w tym dwójkę małych dzieci) na zniesławienie 8 hejt. Oczywiście posiadam zrzuty ekranu z tej wiadomości. Czy publikacja zdjęcia z terenu wspólnoty mieszkaniowej wskazująca miejsce zamieszkania konkretnej osoby jest złamaniem Ustawy o ochronie danych osobowych?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lis 2023 20:55

Dzień dobry, w tym wypadku do udzielenia rzetelnej odpowiedzi konieczne jest zapoznanie się z materiałem dowodowym. Jeżeli jest Pan/i zainteresowan/a proszę o przesłanie go na adres e-mail: asystent@e-meritum.com.pl . Po zapoznaniu się z materiałem, prześlę odpowiedź.