2023.12.04 godz. 10:35 Warszawa, Mazowieckie

Zniszczenie nieruchomości przez współwłaściciela

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem współwłaścicielem nieruchomości. Na terenie nieruchomości jest dom jednorodzinny. Dom zamieszkuje brat, który jest alkoholikiem. Zaniedbuje całą nieruchomość doprowadzając do ruiny dom i działkę. Dodatkowo nie płaci on podatku od nieruchomości oraz zaczął zwozić śmieci na teren działki pobierając od obcych ludzi opłaty. Teraz mamy obowiazek posprzatania działki na wlasny koszt. Co potrzebuję aby złożyć pozew i przejąć udział brata, bo on jest niewypłacalny?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2023 14:06

dzień dobry, należy wystąpić z wnioskiem o zniesienie współwłasności do właściwego miejscowo sądu. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl