2022.04.05 godz. 20:12 Wolsztyn, Wielkopolskie

Zniszczenie ogrodzenia pod wpływem alkoholu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! W sobotę będąc pod wpływem alkoholu zniszczyłem część płotu która odgradzała ulice od osiedla. Właściciel chce złożyć wniosek o ściganie przestępstwa na policję. Czy jeżeli taki wniosek złoży dostanę wezwanie czy Policja przyjedzie po mnie do domu? Oraz czy grozi mi kara pozbawienia wolności czy też raczej kara grzywny patrząc na moją dotychczasową niekaralność. Pozdrawiam Patryk!

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Kwi 2022 14:43

Najbardziej prawdopodobne jest że otrzyma Pan wezwanie na komisariat. Aczkolwiek nie wiadomo co Pana sąsiad napisze w zawiadomieniu, może opisać sytuację i Pana zachowanie w bardzo niekorzystny sposób. Wtedy jest możliwość, że zostanie Pan zatrzymany. Kara pozbawienia wolności raczej Panu nie grozi. Bardziej prawdopodobne jest ograniczenie wolności oraz grzywna.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)