2022.07.18 godz. 21:17 Żnin, Kujawsko-pomorskie

Żona nie pozwala na kontakt z synem

Wyjaśnienie sytuacji

Żona się wyprowadziła i zabrała dziecko i mówiła że złożyła pozew o rozwód ale do dnia dzisiejszego nic z sądu nie przyszlo.Ale chodzi o to że nie pozwala mi na kontakt z dzieckiem przed rozwadem.dzwonie do syna to on bardzo chce do mnie ale mówi że mama mu nie karze.a do tej pory mieliśmy kontakt idealny.co mam zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2022 19:05

Dzień dobry. Zgodnie z art. 113 § 1, 2 kro. niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. W sytuacji jaką Pan opisał proponowałbym złożyć wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Warto złożyć także wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem na czas postępowania, sprawy potrafią trwać bardzo długo, a wniosek o zabezpieczenie rozpoznawany jest w pierwszej kolejności. Wnioski nalezy złozyć do Wydziału Rodzinnego, Sądu Rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Opłata od wniosku to 100 zł.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)