2024.04.05 godz. 16:05 Wodzisław Śląski, Śląskie

żona wyprowadziła się do kochanka już 3 lata , zabrała mi dowód osobisty , nie mam wglądu do konta itp;

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , żona wyprowadziła się do kochanka , ona pracuje , zabrała mi dowód osobisty i jestem uziemiony , niby płaci rachunki za nasze mieszkanie , ale co ona jeszcze tam płaci to nie wiem , bo nie mogę iść nawet do banku to sprawdzić i nie chce oddać , nie jesteśmy po rozwodzie , czy ona ma do tego prawo tak robić ? Jestem na skraju załamania nerwowego , nie wychodzę w ogóle z domu , bo nie mam kluczy do mieszkania , ona mi nie dorobi , syn 30 letni mieszka zemną ( problemy z nim , nigdzie nie pracuje ) on ma ja nie mam , na rozwód mnie nie stać , a ona chyba czeka az ja umrę proszę o

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2024 19:13

Proponuję zgłosić na Policję kradzież dokumentu tożsamości. Jeżeli nie stać Pana na rozwód, to można skorzystać z pełnomocnika z urzędu oraz zwolnienia z kosztów procesu. Stosowne wnioski można złożyć w sądzie. Tam też powinni udostępnić formularze. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)