2020.10.07 godz. 19:09 Sucha Beskidzka, Małopolskie

Alimenty na dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Żona z dziećmi wyprowadziła się 2 tyg temu z domu moich rodziców i dzisiaj zażądała alimentów w wysokości 1500 zł łącznie na trójkę naszych dzieci ja nie jestem w stanie takiej kwoty jej dać ponieważ moi rodzice są starsi opiekuje się nimi a po drugie mam zadłużenie tj kredyty pożyczki które muszę miesięcznie spłacać w wysokości 2700 zł przy czym średnio zarabiam 3600 zł na umowie o pracę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2020 20:24

Dzień dobry, to nie są wysokie alimenty. Jest Pan zobowiązany w pierwszej kolejności do alimentacji swoich dzieci. Proponuję porozmawiać z żoną i porozumieć się co do kwoty alimentów.