2021.08.31 godz. 13:24 Konin, Wielkopolskie

Żona złożyła pozew o bezpodstawny pozew o rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, żona złożyła pozew o rozwód, dostałem już dwa pisma na które odpowiedziałem. W pozwie nie ma podstaw do rozwodu, żona chyba liczyła, że zgodzę się za porozumieniem stron, kocham żonę i chce walczyć. Ale ona chyba zdała sobie sprawę, że w ten sposób rozwodu nie dostanie, zerwała wszelki kontakt, wyprowadziła się, nie chce żadnej terapii. Czeka pewnie aż minie czas i będzie mogła powołać się na rozpad więzi. Nic niestety nie mogę zrobić, dochodzą mnie info, że się z kimś spotyka. Czy mogę złożyć teraz pozew ja? Nie wiem co z jej pozwem. Ona odeszla praktycznie bez powodu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2021 14:14

Szanowny Panie, jeżeli składał Pan odpowiedzi na pozew proszę zadzwonić do Biura Obsługi Interesanta podać sygnaturę sprawy i zapytać co się w sprawie dzieje i czy został wyznaczony jakiś termin. Aby uzyskać rozwód żona musi wykazać trwały i zupełny rozkład pożycia fizycznego, emocjonalnego i finansowego. Miałem taką sytuację, iż strona zeznała że ostatni stosunek seksualny nastąpił tydzień temu i wówczas sąd nie zgodził się na rozwód. Jeżeli będzie się Pan upierał na terapię prawdopodobnie sąd Państwa na nią wyśle ale czy ma to sens kiedy widzi Pan brak zainteresowania z strony żony ?