2022.04.13 godz. 16:01 Łódź, Łódzkie

ODPOWIEDŹ NA ZOBOWIĄZANIE

Wyjaśnienie sytuacji

Żona złożyła pozew o rozwód. Ja złożyłem odpowiedź z zarzutem braku właściwości miejscowej i wnioskiem o przeniesienie sprawy z SO w Lublinie (żona mieszka w Białej Podlaskiej), do SO w Łodzi (gdzie mieszkaliśmy cały okres małżeństwa). Teraz otrzymałem od Sądu pismo zobowiązujące mnie do wskazania "w jakim terminie czasu zamieszkiwał Pan z powódką w Białej Podlaskiej, tj. od kiedy i gdzie strony przebywały w dniach złożonej korespondencji mailowej z 2020". Czy takie pismo mogę samemu sporządzić? Znam te odpowiedzi, to konkretne daty. Czy takie pismo zatytułować "ODPOWIEDŹ NA ZOBOWIĄZANIE"?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Kwi 2022 11:18

Nazwa pisma nie ma znaczenia, liczy się jego treść. W związku z powyższym może pan pismo zatytułować zwyczajnie Pismo, Pismo pozwanego, Odpowiedź na zobowiązanie. W razie dalszych pytań lub uzyskania pomocy prawnej w toczącym się postępowaniu zapraszam do bezpośredniego kontaktu z kancelarią.