2022.05.10 godz. 15:16 Warszawa, Mazowieckie

Zostałam oszukana. Czy zostane pociągnięta do odpowiedzialności za czyny tego Pana? Do niczego z poniższych czynów się nie przyczyniłam, nie wiem co robić.

Wyjaśnienie sytuacji

Założyłam działalność gospodarczą na prośbę Pana, który ogłosił prace dodatkowa sprzedając części informatyczne na allegro przez swoją działalność w zamian za pensje od niego. Niestety przez pandemie firma się nie rozkręciła, a Pan grał na zwolke, że jeszcze będzie się starał rozkręcać w zamian za prowadzenie opłat za działalność. Czas mijal, a teraz dowiedzialam się, że od roku jestem poszukiwana przez prokuraturę za oszustwo, a kilka dni temu wszedł mi na konto komornik, za brak opłaty vat za styczen w u.skarbowym. nie posiadam żadnych dokumentów firmy, Pan się nie odzywa.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2022 16:29

Musi Pani natychmiast podjąć obronę. W przeciwnym wypadku zostanie Pani oskarżona, skazana i zobowiązana do naprawienia szkód wyrządzonych przez inną osobę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)