2024.05.21 godz. 17:21 Kraków, Małopolskie

Zostałam wezwana na zaznajomienie się z postępowaniem po roku trwania, wyraziłam chęć podczas zeznawania. Co to oznacza ?

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu zostałam wezwana w celu złożenia wyjaśnień jako podejrzana. Postępowanie toczy się przeciwko oszustowi który wykonywał podrobione dyplomy ukończenia szkoły . Zeznałam że nie przyznaje się do winy. Wykorzystywano moje dane imię nazwisko numer pesel oraz zdjęcie informacje o uczelni na której studiowałam lecz z której zrezygnowałam samodzielnie . Nie posłużono się tym dokumentem były to jedynie zdjęcia w komputerze oszusta. Odbiór tego dokumentu odbył się pod adresem pod którym nigdy nie byłam i nie zamieszkiwałam opłata była gotówką .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2024 18:39

Skoro składała Pani wyjaśnienia jako podejrzana, to postępowanie toczy się przeciwko Pani (a nie oszustowi). Końcowe zaznajomienie się z aktami postępowania oznacza, że postępowanie zostało zakończone i akta wraz z aktem oskarżenia przeciwko Pani zostaną przesłane do sądu. Po czynności zaznajomienia będzie jeszcze możliwość składania wniosków o uzupełnienie materiału dowodowego.