2020.05.25 godz. 20:26 Łobez, Zachodniopomorskie

Wypowiedzenie a odprawa.

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałam zwolniona z pracy(umowa na czas określony)po prawie 3 latach, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, bez podania powodu. Firma zatrudnia ponad 1000 osób i nie było zwolnień grupowych. Czy należy mi się odprawa? Dodam iż spełniałam swoje obowiązki należycie i wypowiedzenie nie było z winy pracownika.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2020 23:22

Przy wypowiedzeniu umowy zawartej na czas określony pracodawca nie ma obowiązku podawania przyczyny wypowiedzenia. Odprawa przysługiwała by Pani gdyby zdołałaby Pani udowodnić, że umowa został rozwiązana z przyczyny dotyczącej pracodawcy np. likwidacja Pani stanowiska pracy z przyczyn ekonomicznych czy organizacyjnych.