2023.09.17 godz. 12:09 Wrocław, Dolnośląskie

zostałem oskarżony o kradzież której nie popełniłem

Wyjaśnienie sytuacji

jutro mam rozprawe karną w której zostałem oskarżony o kradzież 3200 zł których nie ukradłem, jest to sklep mojego ojca który nie jest wstanie prowadzić swojej działalności przez udar i sklepem zajmuje się moja przyrodnia siostra która mnie właśnie o to oskarżyła, oczywiście jest nagrajnie z monitoringu jak jestem na sklepie i biore coś sobie do jedzenia bo od wielu lat tak robiłem za zgodą ojca i nie sądziłem że zostane posądzony o tą kradzież, w dodatku jest dwóch świadków którzy chcą potwierdzić kradzież której nie było, jedna osoba to zwykła pracownica a deuga to mój przyrodni brat którego tata adoptował, z ojcem nie moge się skontaktować ponieważ mam odebrany kontakt i to nie na mocy prawa, zablokowano wszędzie mój numer i siostra zmieniłóa też numer tacie czyli wszystko dzieje się pod jej kontrolą, chciałbym móc się bronić w sądzie i przełożyć sprawę bym mógł udowodnić że jestem niewinny, na liście sądowym pisze że jestem bez obrońcy więć chciałbym wiedzieć czy mogę prosić o rawnika z urzędu i przedstawić mu sytuacje w której się znajduje i omówić w jaki sposo mam się bronić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2023 12:40

Szanowny Panie, sugerowałbym złożenie wniosku o przesłuchanie Pana ojca przed Sądem. Trudno mi się wypowiadać co do Pana sprawy bez zapoznania się z materiałem dowodowych. Na zasadzie z art 5 kpk in dubio pro reo wszystkie wątpliwości powinny być rozstrzygane na Pana korzyść.