2021.07.08 godz. 20:40 Warszawa, Mazowieckie

Rozbój uniewinnieniem

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałem oskarżony o współudział w rozboju oraz musiałem dwa lata stawiać się na dozór policji, w sprawie wkoncu zostałem uniewinniony. Moje pytanie brzmi czy należy mi się zwrot pieniędzy za mojego adwokata którego wynajęłam i mu płaciłem i czy należy mi się coś za dozór i czas który na to wszystko poświęcałem. Z góry bardzo Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 10:25

Dzień dobry, koszty zastępstwa procesowego powinien sąd zasądzić w wyroku (o ile zostały zgłoszone). Zwykle jednak zasądzone koszty stanowią niewielki procent kosztów zapłaconych. Może Pan wystąpić z roszczeniem przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie i zadośćuczynienie za długotrwały dozór, naruszenie Pana dóbr osobistych itd. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)