2020.11.10 godz. 17:03 Bytom, Śląskie

Zostałem oszukany przez internet mam tylko numer konta i potwierdzenie wpłaty co mogę w takiej sytuacji zrobić.

Wyjaśnienie sytuacji

Dnia 9.11.2020 napisała do mnie osoba z ofertą zarobku w wysokości 100% od depozytu w 24h. Profil osoby wyglądał na prawdziwy więc zaryzykowałem, i niestety straciłem 80$, osoba ta zablokowała mnie na portalu społecznościowym, lecz mam zrzuty ekranu z rozmowy. Co mogę zrobic w tej sytuacji Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2020 23:17

Proszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - do najbliższej jednostki Prokuratury. Do zawiadomienia dołączyć zrzuty ekranów oraz zrzut profilu osoby z portalu społecznościowego, o ile jest ujawniony jej wizerunek na zdjęciu.