2021.04.11 godz. 13:02 Częstochowa, Śląskie

Co ja muszę zapłacić i dlaczego?

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałem pozwany o niezapłacenie faktury (której w ogóle nie dostałem). Napisałem sprzeciw. Dostałem postanowienie: I. wobec skutecznego wniesienia sprzeciwu i utraty mocy nakazu zapłaty z dnia 11/03/2021 r. umorzyć postępowanie w całości; II. stwierdzić, że każda ze stron ponosi koszty procesu związane ze swym udziałem w sprawie. I tu moje pytanie. Co oznacza pkt.II ? Jaką kwotę mam zapłacić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2021 10:55

Witam serdecznie, nic Pan nie płaci - po prostu nie ma obowiązku zwrotu kosztów dla żadnej strony. Ten zapis znaczy, że po prostu jeśli Pan poniósł jakieś nakłady finansowe (np. zatrudniając profesjonalnego pełnomocnika) to nikt Panu nie zwraca tych kosztów i podobnie jeśli chodzi o drugą stronę. Sąd uznał, iż w sprawie nie ma podstaw do zasądzenia na rzecz kogokolwiek zwrotu jakichkolwiek kosztów. Pozdrawiam serdecznie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)