2020.08.19 godz. 10:16 Warszawa, Mazowieckie

MAM PYTANIE PROSZĘ PILNIE O ODPOWIEDZ

Wyjaśnienie sytuacji

ZOSTAŁEM SKIEROWANY RAZEM Z BYŁĄ DZIEWCZYNĄ DO MEDJACJI W SPRAWIE O ALIMENTY NIE WIEM CZY DLA SĄDU BĘDĄ MIAŁY ZNACZENIE SMSY JEJ KTÓRE PISAŁA DO MOJEGO BRATA PŁACIŁA MOJEMU BRATU PIENIĄDZE ABY BRAT ZABIERAŁ DZIECKO BYŁEJ PARTNERKI DO CHATY MAŁOLATA PO TO ABYŚMY ZOSTALI W DOMU SAMI I WYGANIAŁA RÓWNIEŻ OJCA CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ CZY SĄD BĘDZIE BRAŁ TO POD UWAGĘ W SPRAWIE O ALIMENTY NIESTETY OSZUKIWAŁA MÓWIŁA ŻE BIERZE LEKI A TAK NAPRAWDĘ NIE BRAŁA ODSTAWIŁA RÓWNIEZ LEKI NA DWUBIEGUNOWĄ CHOROBĘ I TRAFIŁA DO SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO PROSZĘ O POMOC

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2020 19:59

Dzień dobry, rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie. Zatem jeśli jest Pan ojcem dziecka, sąd będzie badał jakie są potrzeby dziecka oraz jakie ma Pan możliwości zarobkowe. Pana relacje z matką dziecka mają drugorzędne znaczenie, a już w ogóle marginalne znaczenie mają kontakty matki dziecka z innymi osobami. Mogą mieć one znaczenie w sytuacji, gdyby matka dziecka zaniedbywała je lub nie sprawowała należytej opieki. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)