2023.07.06 godz. 16:35 Strzegom, Dolnośląskie

Zostaliśmy oszukani przez naszego architekta.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Ponad 2 lata temu kupiliśmy gotowy projekt domu wielorodzinnego przez internet. Architekt z miejscowości w której chcieliśmy budować budynek miał zająć się wszystkimi sprawami urzędowymi, adaptacją projektu oraz pozwoleniem na budowę. Cały czas przesuwał termin kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę, co się okazało jak zadzwoniliśmy do Urzędu Miasta. Architekt nigdy nie był z naszymi dokumentami w urzędzie i nie starał się o pozwolenie. Minęło już ponad 2 lata. Ceny materiałów, robocizny poszły do góry, a on nie starał się o pozwolenie, czy opłaca się założyć sprawę odszodowanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2023 17:28

Widziałbym przesłanki do roszczenia odszkodowawczego oraz ewentualnie obniżęnia ceny usługi, jeśli obowiązek rejestracji i uzyskania pozwolenia na budowę była częścią zawartej umowy. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl