2019.07.11 godz. 15:37 Pruszcz Gdański, Pomorskie

zatrzymanie prawa jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

zostało mi zatrzymane prawo jazdy za popełnione wykroczenie typu niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, w skutek czego uderzyłem w bariery, nie było osób poszkodowanych i innych pojazdów, na jak długo Sąd może zatrzymać mi uprawnienia.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marzena Piwnicka

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2019 13:05

Co do zasady Kodeks wykroczeń przewiduje możliwość zatrzymania prawa jazdy od 6msc do 3lat.