2021.03.24 godz. 15:29 Oleśnica, Dolnośląskie

Wyłudzenie,przewłaszczenie przedmiotow

Wyjaśnienie sytuacji

Zostały sprzedane 2 przedmioty . Osoba zapłaciła część kwoty za jeden z przedmiotów całą resztę miala przelewem uregulować w dniu odbioru 2 z przedmiotów. W tej chwili nie posiadam przelewu ani tych przedmiotów. W międzyczasie bylam zwodzona i oszukiwana. Czy są jakieś paragrafy umożliwiające odzyskanie pieniędzy i ukaranie tej osoby. Czy mogę zgłosić sprawę na policję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Mar 2021 22:37

Dzień dobry! Opisana sytuacja kwalifikuje się do sporządzenia pisemnego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, gdzie zasadnym będzie opisanie sytuacji, przywołanie środków dowodowych (świadkowie, dokumenty etc.) i wskazanie potencjalnego sprawcy - na pierwszy rzut oka zastosowanie może znaleźć art. 286 par. 1 kodeksu karnego. Alternatywnie, można podjąć działania na drodze postępowania cywilnego po uprzednim pisemnym wezwaniu do zapłaty umówionych kwot za sprzedaż przedmiotów. W razie pytań zachęcam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)