2022.11.04 godz. 15:11 Katowice, Śląskie

zrzeczenie się spadku po babci przez małoletniego za pośrednictwem rodziców

Wyjaśnienie sytuacji

Po wysłaniu prośby o zgodę na zrzeczenie się spadku w imieniu syna, otrzymaliśmy zgodę. Wraz z postanowieniem sądu wysłaliśmy odrzucenie spadku, niestety do sądu rodzinnego a nie cywilnego. okazuje się ,że już jest po terminie akta leża w archiwum, lecz zrzeczenie spadku syna jest w sadzie rodzinnym i nie mogą go przenieść ot tak do cywilnego, jak z tego wybrnąć? Dodam jeszcze ,że już jest po terminie składania oświadczeń.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2022 11:28

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu wiekszych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice