2022.03.15 godz. 16:29 Krosno, Podkarpackie

Zrzeczenie się spadku, przejęcie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moja mama zmarła nie zostawiając testamentu. Prawo do majątku ma 6 dzieci. Docelowo majątek ma trafić do dwojga dzieci. Jedno dziecko zrzekło się majątku przed notariuszem. Dwoje dzieci zrobi to wkrótce. Problem jest z jednym dzieckiem. Wyraża Ono wole zrzeczenia się spadku ale "nie ma czasu". Przebywa za granicą. Twierdzi że ki ma czasu udać się do konsulu bo nie ma urlopu. Do Polski nie może wrócić gdyz jest poszukiwany. Czy może zrzez się spadku w jakiś inny sposób? Co jeśli po upływie pół roku nie zrzeknie się?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 15:21

Niech Pani złoży wniosek o stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku do Sądu Rejonowego ostatniego miejsca zamieszkania Pani matki. Następnie Pani brat wyśle do Sądu oświadczenie że chce aby udział w spadku przypadł Pani.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)