2019.08.19 godz. 16:46 Białystok, Podlaskie

brak pokwitowania doręczenia decyzji

Wyjaśnienie sytuacji

Zus przesłał decyzję zwykłym listem bez potwierdzenia jej odbioru. Po złożeniu odwołania od tej decyzji do Sądu ZUS uznał, że jest ono po terminie. Co powinnam teraz zrobić? Za każdą informację z góry dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2019 16:40

ZUS ma ustawowe prawo doręczac decyzję zwykłym listem poleconym, co wynika z ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Proszę powołać się w postępowaniu przed sądem na art. 477(9) § 3 kodeksu postępowania cywilnego

Zmodyfikowano dnia: 20 Sie 2019 16:41
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)