2021.07.03 godz. 13:12 Grodzisk Mazowiecki, Mazowieckie

Zwolnienie pracownika przez utratę zaufania, który po miesiącu przesyła dokumentu o byciu w ciąży

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Na początku maja zwolniliśmy pracownika, który był bardzo kłopotliwy dla firmy. Powodem wypowiedzenia umowy o pracę jest utrata zaufania. Pracownik był zatrudniony na stanowisku manager handlowy. Osoba ta miała ogromny komfort pracy i kredyt zaufania. Pracownica stanowiła problem gdyż tworzyła masakryczną atmosferę w pracy, buntowała wszystkich innych pracowników, buntowała pracowników, podważała autorytet szefów, swoje obowiązki wykonywała powierzchownie a w trakcie pracy często zajmowała się swoimi prywatnymi rzeczami. Dnia 1 lipca wysłała do firmy pismo wniosek iż wnosi o wycofanie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2021 19:25

W wypowiedzeniu powinny być wskazane konkretne powody. Samo wskazanie utraty zaufania może (choć nie musi) być za mało. Na przyszłość proszę wskazywać w wypowiedzeniu konkretne rzeczy.