Treść zapytania

2019.10.15 godz. 11:48 Słupsk, Pomorskie

Czy mają obowiązek mnie zatrudnić

Wyjaśnienie sytuacji

Zwolniono mnie na mocy art. 53&1b 31.01.2019 od 01.02.2019 do 07.10.2019 przejął mnie ZUS - przebywałem na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy mają obowiązek zatrudnienia mnie ponownie na stanowisko po ustaniu przyczyn niezdolności do pracy??? na mocy art.53&5

Odpowiedzi prawników:


Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

(24 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2019 14:02

Art. 53 § 5 nakłada na pracodawcę względny obowiązek (w miarę posiadanych możliwości), zatrudnienia pracownika, jeżeli w okresie sześciu miesięcy od rozwiązania umowy, zgłosi on powrót do pracy niezwłocznie po ustaniu przyczyny nieobecności. Zakład pracy zatem obowiązek ponownego zatrudnienia byłego pracownika, jeżeli dysponuje wolnymi miejscami pracy, a pracownik posiada niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy na wolnym stanowisku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź