2023.09.03 godz. 17:09 Poznań, Wielkopolskie

Przybicie licytacji nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy postanowienie sądu o przybiciu nieruchomości doręcza się z urzędu dłużnikowi pocztą ? Chodzi o postanowienie wydane na posiedzeniu jawnym. Dłużnik nie jest obecny na posiedzeniu. Jaki jest termin na wniesienie zażalenia na postanowienie o przybiciu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Urszula Zych

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2023 19:16

Termin liczony od ogłoszenia postanowienia - trzeba najpierw zawnioskować o doręczenie z uzasadnieniem w ciągu 7 dni, a po uzyskaniu uzasadnienia złożyć zażalenie także w ciągu 7 dni.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)