2022.05.07 godz. 15:04 Stąporków, Świętokrzyskie

Prośba o usunięcie wizerunku z filmu

Wyjaśnienie sytuacji

Zwróciłam się do redakcji z prośbą o wycięcie mojego wizerunku z filmu, nie otrzymałam za tę wypowiedź zapłaty, nikt nie pytał o zgodę o opublikowanie, nie wiedziałam, że będzie to zamieszczone w internecie. Otrzymałam odpowiedź zwrotną: Dzień dobry. Pani Oliwio udzielając wypowiedzi do materiału informacyjnego (a ten ma takowy charakter) zgodnie z polskim prawem prasowym wyraża Pani zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt bezpośredni z redakcją: "adres". Czy redakcja ma prawo wykorzystywać mój wizerunek bez zgody, stosując takie wytłumaczenie? Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Cc9SdRmun9U

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2022 18:49

Znienacka spontanicznie mogą na szybko... W przypadku sprzeciwu Pani powinny nic nie publikować czy słownego czy pisemnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)