2021.09.12 godz. 19:32 Wodzisław Śląski, Śląskie

Zwrot kosztów naprawy samochodu z wada ukryta

Wyjaśnienie sytuacji

W maju kupiłam samochód od prywatnego sprzedawcy. Od pierwszego dnia zaczęły pojawiać się problemy, które ciężko było zdiagnozować. Po dwoch miesiącach udało znaleźć się mechanika, który podjął się diagnozy, usterek wewnątrz auta było bardzo dużo- do wymiany cały silnik oraz kilka drogich części. Mechanik zauważył, ze uszczelki zostały wymienione niedawno, tylko po to, żeby auto szybko sprzedać, bo zepsute podzespoły zostały ponownie złożone. Koszty napraw wyniosły ponad 11tys. Auto zakupione za 17tys. Ale umowa podpisana na 7tys. Brak kontaktu ze sprzedającym. Co teraz robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2021 19:14

Dzień dobry, przede wszystko powinna Pani pisemnie odstąpić od umowy i wezwać do zwrotu pieniędzy. Od odstąpienia nie powinna Pani użytkować auta. W przypadku braku odpowiedzi od sprzedającego pozostaje pozew do sądu. Jeżeli wady auta były "specjalnie" ukryte przez założenie uszczelek itp, można rozważyć złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa. Pozdrawiam