2020.02.27 godz. 15:01 Nowy Kraków, Zachodniopomorskie

Zwrot kosztów sądowych za uniewinnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! Zostałam uniewinniona od zarzucanych mi czynów wyrokiem Sądu, który już się uprawomocnil. Reprezentował mnie obrońca z wyboru, z którym oczywiście rozliczylam się na początku sprawy. Kilka dni temu dostałam od mecenasa i formacje, że mam podejść do Sądu w celu uzupełnienia numeru rachunku bankowego, w celu zwrócenia kosztów Sądowych. Mecenas wskalaz mi abym podała numer rachunku jego kancelarii do wyplaty tych środków. Nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś podobnym, nie byłam świadoma tego że w tym kierunku w mojej sprawie coś ku takiemu zwrotowi idzie... Czy ten zwrot kosztów należy się adwokatowi? Czy raczej te środki powinny trafić do mnie, jako że osobiście podniosłam koszty obrony?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lut 2020 16:40

Szanowna Pani, jest to zwrot kosztów należnych Pani, a nie obrońcy z wyboru, któremu już Pani zapłaciła za usługę. Dlatego też proszę wyjaśnić sytuację z Pani adwokatem, ponieważ powinna Pani podać swój rachunek bankowy. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 28 Lut 2020 16:42