2022.03.16 godz. 12:28 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

Zwrot opłaty sądowej po otrzymanym zarządzeniu zwrotu pozwu oraz jak wyjaśnić wezwanie do uzupełnienia braków formalnych pozwu.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry; otrzymałem zarządzenie od sądu, dot. zwrotu pozwu w wyniku nieprawidłowego wykonania wezwania. Bardzo proszę o informację czy w sytuacji braku mojego zażalenia na otrzymane zarządzenie odzyskam zwrot opłaty sądowej, którą poniosłem w wysokości 400 złotych.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 17:46

Sąd zwraca całą uiszczoną opłatę od pisma zwróconego wskutek braków formalnych.