2022.12.27 godz. 13:04 Solec Kujawski, Kujawsko-pomorskie

Zwrot pieniędzy do pracodawcy przez źle naliczony ekwiwalent za urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Moja umowa o pracę wygasła 30.11.2022 r. Został wypłacony przelew na moje konto w wysokości 400zl z groszami pod tytułem -wynagrodzenie .Po kilku dniach kolejny przelew w wysokości 2000 z groszami zatytułowany - wynagrodzenie .Po Dwuch tygodniach zadzwoniła księgowa z firmy ( RR Mrówka) z informacją,że źle dostało wyliczone i omyłkowo dwa razy przelała ekwiwalent za urlop i muszę zwrócić tą kwotę 400 zł .Zignorowałem to.Dzis przyszło przedsądowe wezwanie do zapłaty.Czy jestem zobowiązana do zwrotu pieniędzy,które źle wyliczyła księgowa ? Nie otrzymałam żadnego kwitku z wyliczeniem .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2022 18:11

Dzień dobry, niestety w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zwrot omyłkowo przelanych środków. Pracodawca mogłby wytoczyć powództwo o bezpodstawne wzbogacenie co finalnie zwiększyłoby koszty dla Pana. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)