2022.06.21 godz. 20:29 Poznań-Wilda, Wielkopolskie

Zwrot telefonu zajętego podczas przeszukania oraz zdjęcie dozoru

Wyjaśnienie sytuacji

11 maja zostałem skazany za posiadanie i uprawę zioła. Dostałem 1/3 w zawiasach grzywnę i koszty sądowe. Wyrok się uprawomocnił. Nie dostałem żadnego pisma z wyrokiem. Ani żadnego pisma z informacja kiedy mam opłacić grzywnę i koszty sądowe. Sprawę prowadziła prokuraturach poza miejsca zamieszkania a czynności wykonywała policja oraz sąd z mojej miejscowości w ramach pomocy prawnej. Co mam zrobić aby zdjąć dozór policji oraz odzyskać telefon zabezpieczony do sprawy. Prokuratura z poza miejsca zamieszkania odpisał mi ze mam się kontaktować z sądem który wydał wyrok. Nie wiem co mam robić.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2022 15:10

Proszę napisać do sądu, który wydał wyrok, wniosek o zwrot dowodu rzeczowego (czyli Pana telefonu) oraz o uchylenie dozoru.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)