2019.09.15 godz. 12:34 Wałbrzych, Dolnośląskie

zwrot uprawnień do kierowania pojazdami , wszystkie kategorie

Wyjaśnienie sytuacji

po odbyciu kary pozbawienia uprawnień na okres dwóch lat , uiściłem stosowną opłatę zdałem egzamin państwowy i egzamin z jazdy na samochodzie osobowym .Czy to już wystarczy do odebrania moich uprawnień . Wydział komunikacji domaga się ode mnie abym zaliczył egzamin z jazdy na wszystkich kategoriach.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Fundowicz

Reda, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2019 10:14

Witam, Niestety w przypadku utraty prawa jazdy kilku kategorii na okres powyżej roku, aby odzystakć wszystie uprzednio posiadane kategorie prawa jazdy, konieczne jest zaliczenie egzaminu kolejno na wszystkie kategorie, które zamierza Pan odzyskać. Dotyczy to egzaminu zarówno teoretycznego jak i praktycznego. Dodatkowo, jeżeli utracił Pan prawo jazdy na skutek jazdy pod wpływem alkoholu, spowodowania wypadku czy przekroczenia limitu punktów karnych, konieczne będzie wykonanie i zaliczenie testów psychotechnicznych. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu. Adwokat Marta Fundowicz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)