2022.03.09 godz. 13:37 Bielsko-Biała, Śląskie

Czy moja matka moze zażądać ode mnie alimentów?

Wyjaśnienie sytuacji

Matka ma ograniczone prawa do mnie, od piętnastego roku życia mieszkałam w pieczy zastępczej. . Mam 25 lat , juz się nie uczę . Mam pół roczne dziecko. Matka miała zasądzone na mnie alimenty w wysokości 300 zł do zeszłego roku . Teraz jest na rencie rodzinnej , groziła ze teraz to ja jej będę płaciła wysokie alimenty . Czy może teraz ona zawnioskować do sądu o alimenty ? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Gajda

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 14:20

Obowiązek alimentacyjny działa nie tylko - rodziców wobec dzieci, ale również w drugą stronę. Przepisy prawa zatem przewidują możliwość dochodzenia alimentów przez matkę w stosunku do Pani/Pana, jednak są skuteczne narzędzia obrony przed tego typu roszczeniami,