2022.03.09 godz. 14:00 Sławno, Zachodniopomorskie

Nie odrzucenie spadku w terminie a dlugi

Wyjaśnienie sytuacji

witam . W 2017 roku zmarla moja mama. nie wiedzielismy o zadnych dlugach zadnego spadku po mamie rowniez nie bylo. Po udaniu sie do darmowego radcy prawnego gdyz w tamtym czasie nie pracowalam , radca prawny powiedzial ze jesli nie ma spadku to jesli gdzies kiefys nawet pojawia sie dlugi to nie bedziemy za nie odpowiadac powolujac sie na przyjecie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Jednak w tym roku okazalo sie ze dlugi jednak sa i wierzyciel zlozyl wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Co moge zrobic aby uniknac placenia dlugow? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Gajda

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 14:18

Każda sprawa wymaga indywidualnego przeanalizowania. Istotne są tutaj szczegóły, czy faktycznie doszło do przyjęcia długu z dobrodziejstwem inwentarza i czy był robiony jego spis - przydatny przy ewentualnym sporze z wierzycielem. Najlepiej w takiej sytuacji bezpośrednio skontaktować się z adwokatem, który przeanalizuje wszystkie okoliczności sprawy i ewentualne dokumenty.